ГоловнеОсвіта і IT

Верховна Рада пришвидшила цифрову трансформацію освіти

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування інтегрованих інформаційних систем у сфері освіти», який спрямований на пришвидшення цифрової трансформації освіти.

Про це повідомив голова парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак.

Пряма мова:

Сьогодні Верховна Рада Україна ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування інтегрованих інформаційних систем у сфері освіти».
В цілому цей Закон спрямований на пришвидшення цифрової трансформації освіти.

Відповідно до прийнятого Закону в Україні буде функціонувати інтегрована інформаційна система – Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту (АІКОМ), яка забезпечить цифрову взаємодію між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, закладами та установами освіти, учасниками освітнього процесу тощо.

АІКОМ дозволить легко і швидко збирати та обробляти достовірну і повну інформацію в сфері освіти. Для цього АІКОМ буде взаємодіяти з іншими електронними інформаційними ресурсами та/або публічними електронними реєстрами у сфері освіти, зокрема з Єдиним державними демографічним реєстром, Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Державним реєстром загальнообов’язкового державного соціального страхування тощо.

АІКОМ поєднає електронні інформаційних ресурсів та/або публічні електронні реєстри у сфері освіти, забезпечить їх внутрішню та зовнішню інформаційну взаємодію, у тому числі з питань розподілу та перерозподілу міжбюджетних трансфертів з державного місцевим бюджетам, замовлення підручників, документів про освіту, зарахування, відрахування, переведення здобувачів освіти та з інших питань у сфері освіти.

При цьому буде збережено захист інформації, обробка персональних даних в АІКОМ буде здійснюватися відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Також АІКОМ забезпечить ведення в електронній формі ділової документації та подання звітності закладами освіти, здійснення обліку дітей дошкільного та шкільного віку (у тому числі дітей, не охоплених навчанням), учасників освітнього процесу та суб’єктів освітньої діяльності.
Це перший крок до зменшення звітності вчителів, директорів і цифровоі взаємодії між всіма учасниками освітнього процесу.

Читайте також: Директору школи: Безпечне освітнє середовище в умовах воєнного стану

Back to top button