Головне

Верховна Рада прийняла зміни до закону про декомунізацію

Верховна Рада внесла зміни до закону про декомунізацію, який Верховна Рада прийняла 9 квітня 2015. За це рішення із другої спроби проголосували 233 народних депутати.

Перед цим Руслан Князевич, голова Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя, звернувся із листом до голови ВРУ Володимира Гройсмана про внесення низки законодавчих змін, серед яких передбачено й зміни в закону “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки”, який ще не був підписаний Гройсманом та не був направлений на підпис президенту.

Як повідомляється, зміни передбачають, що заборона використання символіки комуністичного та націонал-соціалістичного режимів не поширюється на використання її в документах державних органів та органів місцевого самоврядування, прийнятих або виданих до 1991 року, на документах, виданих закладами освіти і науки, підприємствами, установами, організаціями до 1991 року.

Окрім того, заборона не має поширюватися на використання символіки в експозиціях музеїв, виставках, в Музейному фонді України, бібліотечних фондах на різних носіях інформації, на оригіналах бойових знамен, на державних нагородах, ювілейних медалях та інших відмінностях, якими нагороджувалися особи до 1991 року і протягом 1991-2015 років, у зв’язку з річницею подій періоду Другої світової війни, а також на документах, що засвідчують нагородження ними, на надгробних спорудах, розташованих на території місць поховань, при реконструкції історичних подій, поданні приватних колекцій та приватних архівних зібрань, на об’єктах антикварної торгівлі.

Також комуністичну символіку можна використовувати в посібниках, підручниках та інших матеріалах наукового, освітнього та навчального характеру, які використовувалися в навчальному, навчально-виховному і освітньому процесах.

Back to top button