ГоловнеУчительська

Вчитель-початківець отримуватиме зарплату, яка дорівнює трьом мінімалкам, – Гриневич

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що нова редакція закону “Про освіти” передбачає суттєве збільшення зарплати вчителів.

Про це вона заявила у Верховній Раді.

“61 стаття цього закону регулює рівень зарплати вчителя. Там вказано, що посадовий оклад вчителя дорівнює трьом мінімальним заробітним платам”, – повідомила Гриневич.

За її словами, “ми не можемо це зробити зараз і ніхто цього не може забезпечити, але в перехідних положеннях ми пропишемо, яким чином ми йдемо до цього показника”.

“Вже цього року ми запропонували просування по єдиній тарифній сітці на 2 розряди вперед для педадогічних працівників. Це також вагомий крок в підвищенні соціального статусу”, – наголосила Гриневич.

Зазначимо, що відповідно до проекту закону посадовий оклад педагогічного працівника кожної наступної від найнижчої кваліфікаційної категорії підвищується на 10%.

Посадовий оклад науково-педагогічного працівника (асистента кафедри) встановлюється в обсязі більшому на 25% від посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії.

Також педагогічний працівник, що пройшов сертифікацію, отримуватиме щомісячну доплату у розмірі 20% посадового окладу протягом строку дії сертифікату.

Педагогічним і науково-педагогічним працівникам встановлять щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах: понад три роки – 10%; понад десять років – 20%; понад двадцять років – 30% посадового окладу.

Back to top button