Перерва

Вчені з’ясували, який хижак є найнебезпечнішим на Землі

Розглянувши особливості поведінки 2125 видів сухопутних і морських хижаків, вчені дійшли до висновку, що найнебезпечнішою і при цьому непередбачуваною є людина.

Дослідження провели фахівці з Вікторіанського університету в Канаді, його результати опубліковані в журналі Science. Згідно з отриманими даними, за останні 500 років люди винищили 322 види тварин, при цьому найбільші втрати припали на два останні десятиліття. Жоден з видів хижих тварин по ефективності винищення не може зрівнятися з людиною. Вчені називають її суперхижаком і наводять кілька наочних порівнянь.

Дикі хижаки полюють за необхідності, і для кожного їх виду існує свій обмежений список можливих жертв. Людина ж полює для задоволення, і передбачити, на який вид тварин вона зверне увагу в черговий раз, неможливо. Було підраховано, що ведмеді, леви і вовки гинуть від рук людини в 9 разів частіше, ніж у сутичках між собою. Для акул і косаток цей показник ще вищий: з вини людини вони позбуваються життя в 14 разів частіше, ніж у рамках звичайного ходу природи. І, нарешті, хижі представники фауни, в основному, нападають на молодих або хворих особин, тоді як людина полює на здорових тварин репродуктивного віку. Все це не дає можливості популяціям зберігати свою чисельність.

Дослідники наголошують, що своїм домінуючим становищем і наявністю різноманітних знарядь вбивства людина порушує закони природи. Знищення або скорочення чисельності навіть одного виду тварин порушує екологічний баланс, ламає сформовані століттями харчові ланцюжки. Якщо не зупинити «непередбачуваного суперхижака», він продовжить впливати на еволюційні процеси по всьому світу.

Шкільне життя

Back to top button