Здоров'я

Вчені з’ясували, як зміни ваги впливають на статистику смертності

Вчені з'ясували, як зміни ваги впливають на статистику смертності
Вчені з’ясували, як зміни ваги впливають на статистику смертності
Університет Огайо встановив: якщо людина набрала вагу після 50 років, і ці показники залишаються стабільними, він має всі шанси зберегти собі життя в наступні 16 років, пише The Daily Mail . Виходить, підтримка ваги, як такої, – найважливіше. В особливій ж небезпеці люди із зайвою вагою, і що продовжують набирати кілограми.

Фахівці досліджували приблизно 10000 чоловік з 1992 по 2009 рік (опитування проводили кожні два роки), оцінюючи їх Індекс маси тіла. Виявилося, 7,2% смертей, що фіксувалися після 51 року, були пов’язані з набором ваги в групі огрядних людей. Таким чином, передбачити смертність можна, вивчивши скачки ваги у старшої вікової групи.

Вчені розбили учасників дослідження на групи залежно від Індексу маси тіла, який фіксувався на самому початку, і змін ваги протягом 17 років. Найбільше ризик смерті був знижений у людей з Індексом в 25-29,9 та,які зберігали його. За ними йшли люди з Індексом 30-34,9, які перейшли з розряду “зайва вага” в категорію “ожиріння”.

На третьому місці розташувалися люди із спочатку нормальною вагою, але потім набрали масу. І на останньому – особи з ожирінням першого типу, які ще більше повніли. Примітно: до них статистично наближалася група людей з нормальною вагою, але потім почали худнути (часто зниження ваги пов’язувалося з серйозними захворюваннями), і група людей з самим важким ожирінням (Індекс 35 і вище).

  
Back to top button