день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Вчені зрозуміли, як змусити людину змінити спосіб життя

Виявляється, широкий погляд на речі допомагає правильно реагувати на критику. Крім того, важливо, щоб людина розуміла: зміни можливі. Дослідники з Університету Огайо провели кілька експериментів. У першому взяли участь 47 жінок і 38 чоловіків. Добровольців розділили на 2 групи. Учасників з першої групи попросили мислити широко. Добровольці з другої групи повинні були, навпаки, мислити вузько, пише Psych Central .

Першій групі запропонували назвати загальну категорію для 20 різних об’єктів (наприклад, газована вода – це напій). Друга група підбирала для кожного з об’єктів приклади (газована вода – кока-кола). Потім учасники читали статтю про те, що сонячні ванни підвищують ризик раку шкіри. Добровольцям радили використовувати сонцезахисний крем та інші засоби, щоб зменшити ризик. Любителі сонячних ванн, які в експерименті мислили широко, частіше погоджувалися змінити свою поведінку.

У другому експерименті взяли участь 133 людини. Добровольці з першої групи прочитали, що використання крему для засмаги і відмова від сонячних ванн знижують ризик раку шкіри. У тексті, який читали учасники з другої групи, повідомлялося: ризик рак шкіри передається у спадок і залежить від етнічної приналежності. Потім добровольцям запропонували прочитати рекомендації з профілактики раку шкіри. Люди, у яких в родині були випадки раку шкіри, читали матеріали довше, якщо думали, що ризик реально знизити.

Учені також провели 2 онлайн-експерименти за участю понад 600 осіб. Дослідники отримали схожі результати. Люди, які любили засмагати, більше цікавилися інформацією про способи профілактики раку шкіри, якщо вони мислили широко і вважали: ризик можна зменшити. На думку фахівців, керівники повинні давати поради працівникам, починаючи з загальної картини, а не з конкретних кроків. Тобто, спочатку варто пояснити, що потрібно зробити і чому. Крики і звинувачення не допомагають, так як вони змушують людей захищатися, а не змінювати стратегію поведінки.

Шкільне життя