Головне

Вчені встановили, що загибель динозаврів спричинив «подвійний удар»

Метеорит, який 65 мільйонів років тому спричинив виверження вулкану в Індії на думку американських палеонтологів став причиною знищення динозаврів.

Для того, щоб підтвердити дану гіпотезу науковці взяли зразки лавових порід і після проведення досліду думки вчених розділились. Одні заявили, що динозаври вимерли через токсичні викиди вулканічного пилу, а інші впевнені у тому, що це саме астероїд став причиною знищення динозаврів.

Для того, щоб дійти до спільного знаменника палеонтологи вирішили з’ясувати, коли саме відбулись дані події і як вони вплинули на розвиток Землі. Відповідальним за дане дослідження був Пол Ренн разом зі своїми колегами з Каліфорнійського університету в Берклі.

Команда Ренна встановила, що виверження вулкану розпочалось ще до появи метеориту. Але до падіння небесного тіла лава змішувалась з елементами земної кори і потрапляла до дрібних земних резервуарів.

А ось довге накопичення лави у одному резервуарі і спричинило серйозне виверження. Воно відбулось у катастрофічних масштабах – 900 млн кубометрів на рік, які не йдуть в порівняння з попередніми 71 тисячами кубометрів на рік.

Науковці припустили, що причиною такого виверження став удар метеориту, адже зміни в магмі та удар прийшлись на один час.

  
Back to top button