Головне

Вчені розповіли про раціоні людей, що жили 400 тисяч років тому

Дослідники з Тель-Авівського університету у співпраці з ученими з Іспанії, Великобританії та Австралії з’ясували, чим харчувалися і як жили первісні люди 400 тисяч років тому. Фахівці провели аналіз зубного каменю на постійних і молочних зубах, виявлених при розкопках в печері Кесем (Ізраїль).

В результаті вони знайшли велику кількість слідів деревного вугілля, що свідчить про те, що люди, що населяли цю печеру, підтримували всередині неї постійний вогонь (переважно для смаження м’яса). Крім того, сліди вугілля в зубному камені є першим доказом забруднення людиною навколишнього середовища і його згубного впливу на здоров’я самих людей, вважають вчені.

“Зубний камінь такого віку раніше ніколи не вивчався, оскільки збереження останків найчастіше було незадовільне – відзначає професор Аві Гофер. – Однак нам пощастило: завдяки тому, що печера Кесем була запечатана близько 200 тисяч років, безліч артефактів, в тому числі зуби, збереглися дуже добре “.

Дослідники також виявили найдрібніші сліди крохмалю і незамінних жирних кислот, які, можливо, залишилися від горіхів або дикорослих злаків. “Ми знали, що печерні люди полювали на тварин, вбивали і смажили їх, ламали кістки, щоб витягти мозок, і навіть використовували їх при створенні крем’яних знарядь – розповідає професор Рен Баркай. – Але тепер у нас є пряме свідчення того, що рослинна їжа також була присутня в їх раціоні”.

Шкільне життя

Back to top button