Здоров'яФізіологія

Вчені радять спати при низьких температурах

Нове дослідження показало: зменшення температури повітря в спальні вночі збільшує масу і активність коричневої жирової тканини. Це може привести до більш швидкого розщеплення глюкози. Коричнева жирова тканина відіграє важливу роль у терморегуляції і обміні речовин. Дослідники виявили, що тривалого впливу помірних температур повітря достатньо, щоб активність і маса коричневої жирової тканини підвищилися. Більш високі температури призводять до зворотного ефекту.

Вчені вивчали результати тривалого впливу прохолоди на п’яти струнких здорових чоловіках-добровольцях. Чотири місяці поспіль учасники ночували в спеціальних кімнатах з регульованою температурою. Протягом першого місяця, температура вночі була “нейтральної” (приблизно 24 С °). В наступному місяці вона знизилася до 19 С °. Протягом третього місяця температура знову становила 24 С °. В четвертому місяці вона зросла до 27 С °.

В кінці кожного місяця волонтери проходили метаболічне тестування. Після чотирьох тижнів сну при 19 градусах, у групи обсяг коричневого жиру збільшився в два рази, а їх чутливість до інсуліну підвищилася. “Наше дослідження було проведено на струнких здорових добровольцях, однак воно дало найважливіші результати. Ми з’ясували, що коричнева жирова тканина може знизити ризик розвитку діабету”, – говорить автор дослідження, професор Університету Співдружності Вірджинії Франческо Сіли. Вчені будуть продовжувати свої дослідження на людях, яким можуть допомогти дані висновки.

Back to top button