Батькам

Вчені: “Батьки-вертольоти” заважають своїм дітям самореалізуватися в житті

Вчені: "Батьки-вертольоти" заважають своїм дітям самореалізуватися  в житті
Вчені: “Батьки-вертольоти” заважають своїм дітям самореалізуватися в житті
Згідно з новим дослідженням, студенти, в житті яких батьки приймають надмірне участь, менше задоволені життям і частіше відчувають пригніченість.

Студенти, чиї батьки ставляться до так званої категорії “батьків-вертольотів”, менш самостійні і компетентні.

“Батьки-вертольоти” – категорія батьків, які беруть занадто велику участь у житті своїх чад. Вони прагнуть усунути будь-яку перешкоду і труднощі, які можуть з’явитися на шляху дітей, виконати будь-які їхні бажання, запобігти розчаруванню. Тим не менш, вчені стверджують, що надмірна опіка батьків призводить до негативних наслідків для дітей, збільшуючи ймовірність виникнення депресії і тривожності.

Крім того, дослідження дозволило встановити, що діти, в житті яких батьки приймають занадто велику участь, відчувають себе менш компетентними, вони менше здатні керувати своїм життям, і протистояти стресовим ситуаціям.

Деяка частка батьківської участі таки необхідна, перш за все, для нормального емоційного і соціального розвитку дитини. Але в міру дорослішання дитини її самостійність повинна збільшуватися.

Вчені на прикладі 297 студентів у віці від 18-23 простежили, як модель поведінки батьків, позначається на дітях. Вони просили студентів описати поведінку батьків, а також студенти повинні були дати оцінку власної самостійності, компетентності та взаємодії з іншими людьми. Дослідники оцінили ступінь задоволеності життям, рівень тривожності, виявили наявність (або відсутність) симптомів депресії.

У підсумку був зроблений висновок, що надмірна залученість батьків у життя дитини, може призвести до серйозних негативних наслідків.

Back to top button