ГоловнеУчительська

Важливим кроком для розвитку освіти для дорослих стане ухвалення Закону «Про освіту», – Лілія Гриневич

Розвиток освіти для дорослих в Україні нині – це «цілина», адже в цьому напрямі працюють лише інститути післядипломної освіти. Важливим кроком для розвитку освіти для дорослих у нашій країні має стати прийняття Закону «Про освіту». Про це зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з Представництвом Інституту з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів в Україні (DVV International).

«Якщо закон «Про освіту» буде ухвалено, поняття «освіта для дорослих» буде зафіксовано як повноцінна складова всієї системи освіти в Україні. Це дасть змогу нам працювати безпосередньо в цьому напрямі, і, навіть прописати в бюджетному кодексі необхідність видатків на розвиток цього напрямку освіти», – наголосила Лілія Гриневич.

Президент Національної академії педагогічних наук Василь Кремень зазначив, що для розвитку освіти для дорослих в Україні конче потрібно вдосконалити законодавчу базу. Зокрема, закон «Про освіту» – це лише перший крок, адже це рамковий документ, що введе у обіг відповідне поняття, і вже сьогодні треба думати над напрацюванням проекту Закону “Про освіту для дорослих”.

Важливим внеском у розвиток освіти для дорослих також має стати норма Закону «Про освіту»  щодо сертифікації спеціалістів, яка допоможе офіційно визнавати та зараховувати прослухані курси підвищення кваліфікації.

Представники DVV International також наголосили на тому, що важливим полем для розвитку освіти для дорослих наразі є громадянська освіта, головною метою якої має стати навчання дорослого населення вміння конструктивно співпрацювати з владою та здійснювати контроль за нею.

Експерти DVV International в Україні вже давно працюють у напрямку розвитку  освіти для дорослих. Зокрема, видається профільний журнал «Територія успіху», у співпраці з місцевою владою проводяться дні освіти для дорослих у різних регіонах України, а також нині працюють над створенням бази даних, в якій зберігатимуться відомості про всі пункти, де можна здобути додаткову освіту.

Довідково

Освіта дорослих — це практика навчання і виховання дорослих, набуття ними нових навичок, умінь та знань, пов’язана з новим працевлаштуванням чи з іншого роду зміною діяльності. Освіта дорослих є цілеспрямованим процесом розвитку і виховання особистості завдяки реалізації освітніх програм та послуг. Здійснення освітньо-інформаційної діяльності відбувається межах та поза межами загальної середньої, професійно-технічної, вищої та післядипломної освіти.

Інформація МОН