ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

В Україні зростає кількість тих, хто підтримує зовнішнє незалежне тестування

Більше половини українців (59,5%) схильні підтримувати систему вступу до вишів з використанням зовнішнього незалежного тестування, свідчать дані опитування фонду “Демініціативи”, повідомляє dt.ua

Роком раніше (жовтень 2013-го) таких людей було 53,4%, восени 2012-го – 49,4%.

При цьому 27,4% вважають, що при проведенні тестування поширена корупція. Це, однак, істотно менше, ніж на вступних іспитах у вузи (52,8%). 40,2% респондентів згодні з тим, що зовнішнє тестування зменшило рівень корупції при вступі у вищі навчальні заклади.

Більшість опитаних (62,2%) вважають, що тестування ставить усіх у рівні умови. Половина також вірять, що саме така методика дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого вузу.

Серед основних проблем при вступі у вузи українці називали недостатню підготовленість до тестування випускників шкіл (35,5%). Примітно, що лише 24,2% з тих, хто сам складав тести або чиї близькі/знайомі робили це, не доводилося користуватися послугами репетиторів. Більше 40% говорять, що для цього довелося ходити на додаткові заняття з одного чи двох предметів, майже 10% – трьох предметів, 9,5% – фактично з усіх предметів.

Третина респондентів як проблему при вступі згадують недосконалість тестів (33,1%). При цьому кожен четвертий (26%) не впевнений в тому, що тестування проводиться чесно.

Опитування проводилося у грудні 2014-го Фондом “Демократичні ініціативи” за підтримки Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні, Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні та II Етапу Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні. Дослідження проводилися за загальнонаціональною квотною вибіркою. Кількість опитаних респондентів кожного дослідження становило від 2000 до 2600 у всіх триториально-адміністративних одиницях України: 24 областях, АР Крим, Києві та Севастополі. Вибірка – квотна, репрезентативна за статтю, віком (18-29, 30-54, 55 років і старші), освітою (нижче середньої, середня, вища), типом поселення (столиця, обласні центри, інші міста, села) і областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Back to top button