Вища освітаГоловне

В Україні розпочалася вступна кампанія. За новим законом

В Україні 10 липня розпочинається вступна кампанія до вищіх навчальних закладів, яка вперше проходитиме за новим законом про вищу освіту.

Абітурієнти можуть подати одночасно максимум 15 заяв (до п’яти вишів і на три спеціальності в кожен), надавши кожній певну пріоритетність. Таким чином вступники зможуть позначити, де хочуть навчатися найбільше: заява з пріоритетом №1 – найбільш бажаний варіант, №15 – наймеш бажаний.

Крім принципу пріоритетності новими правила визначено, що виші самі визначають, яким чином вони враховуватимуть середній бал атестата вступника. Закон також впроваджує новий механізм розрахунку конкурсного бала, через що не прийматимуться сертифікати ЗНО, отримані в попередні роки.

Правилами прийому до вишів визначені такі строки прийому заяв та документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання:

10 липня – виші починають приймати заяви та документи у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання.

21 липня – розпочинаються творчі конкурси.

24 липня – кінцевий термін прийому заяв та документів від осіб, що складають вступні іспити, творчі конкурси чи проходять співбесіду, а також від тих, хто вступає на молодшого спеціаліста.

25 липня – початок вступних іспитів (для тих, хто їх складає).

31 липня (до 18:00) – кінцевий термін прийому заяв та документів від тих, хто не складає вступних іспитів; закінчуються вступні іспити і творчі конкурси.

4 серпня (не пізніше 12:00) – кінцевий термін оприлюднення рейтингового списку вступників на бюджет.

8 серпня – кінцевий термін прийому оригіналів документів до вишу, в якому вступнику запропонували бюджетне місце.

10 серпня (не пізніше 12:00) – кінцевий термін зарахування вступників на бюджет.

15 серпня – кінцевий термін опублікування рейтингового списку вступників за контрактом; а також подання оригіналів документів для навчання за контрактом.

Back to top button