Батькам

Утиски з боку батьків псує характер дітей

У дослідженні, проведеному фахівцями з Університету Айови, взяли участь 506 шестикласників з сімей з високим рівнем доходів. Дітей попросили вибрати три з шести речей, за які їх цінували батьки. У списку були три цінності, що стосувалися успіху школярів, наприклад, хороші оцінки, а решта були пов’язані з добротою і порядністю по відношенню до інших людей.

Потім дослідники зіставили відповіді учасників з їх поведінкою і успішністю в школі. Дослідження показало, що ставлення батьків до досягнень і доброти безпосередньо впливало на оцінки дітей і їх здатність до адаптації. Також важливу роль відігравало те, як діти сприймали критику з боку батьків.

Вчені виявили: діти, чиї батьки цінували досягнення більше, ніж доброту, частіше були тривожними, депресивними, мали низьку самооцінку, влаштовували істерики і критикували батьків. Крім того, ці учасники гірше поводилися в школі і нерідко мали проблеми з навчанням. Фахівці кажуть, що через тиск з боку батьків у погоні за досягненнями у дітей не формуються важливі соціальні навички.

dailymail.co.uk