Батькам

Успіх вивчення мов залежить від музичних здібностей

Успіх вивчення мов залежить від музичних здібностей
Успіх вивчення мов залежить від музичних здібностей
Команда вчених з США виявила зв’язок між почуттям ритму і здібностями людини до вивчення іноземних мов.

Люди, у яких розвинене почуття ритму, краще сприймають на слух незнайомі слова і чужу мову. На думку фахівців, заняття музикою можуть поліпшити здатність до сприйняття мови. У музикантів відзначається вельми послідовна слухова реакція нервових клітин на звуки музики й мови. По всій імовірності, ті ж самі компоненти, які важливі для читання, зміцнюються з придбання музичного досвіду.

«У ході дослідження ми виявили, що ритмічний музичний слух впливає не тільки на музичні здібності людини, але і на його лінгвістичні навички», – розповіла провідний автор дослідження доктор Ніна Краус з лабораторії слуху та неврології Північно-Західного університету.

В експерименті американських неврологів взяли участь більше ніж 100 підлітків. Вчені дали їм завдання – відбивати почутий ритм пальцями. Точність сприйняття ритму учасників вимірювалася за допомогою метронома. Далі, для того, щоб визначити біологічний базис ритмічних здібностей, експерти під час тестів виміряли активність мозкових хвиль учасників за допомогою електроенцефалографії. Таким чином вчені змогли спостерігати за мозковою активністю у відповідь на звук. Використовуючи цей метод, дослідники виявили, що у добровольців з музичною освітою і тих, хто просто відбивав ритм чітко і правильно, активність нервових клітин в слуховому центрі у відповідь на звуки мови була вище, ніж у тих, у кого почуття ритму було слабкішим.

«Наше дослідження в першу чергу може допомогти дітям, які страждають на дислексію або дисграфію – за допомогою музики і заняттями сольфеджіо вони зможуть позбутися проблем з мовою або читанням», – заявили автори роботи.

Back to top button