ГоловнеПерерва

Уряд сьогодні планує затвердити державний стандарт базової середньої освіти

Кабінет міністрів сьогодні планує затвердити державний стандарт базової середньої освіти, який буде вміщувати 11 основних компетенцій для опанування учнями. Про це сказав Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду.

“Сьогодні у нас в порядку денному дуже великий як за обсягом, так і за значенням документ. Ми плануємо затвердити державний стандарт базової середньої освіти, який запрацює з 2022 року і буде стосуватись учнів, які навчаються по 12-річних програмах. Він визначатиме структуру і зміст тієї освіти, яку наші діти будуть отримувати в школі”, – сказав Денис Шмигаль.

Він зазначив, що ті компетенції і навички, які закладені в цьому документі, базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу.

“Ми визначаємо 11 основних компетенцій, які мають отримати діти в школі. Серед них – вільне володіння державною мовою, здатність спілкуватися іноземними мовами, математика і технологічна компетентність, інноваційність та відкритість до нових ідей, підприємливість та фінансова грамотність, спроможність навчатися впродовж життя. Це основні компетенції, які має надавати дітям сучасна освіта. Стандарт встановлює чіткі орієнтири, за які учні здобуватимуть знання, а батьки зможуть відстежувати навчальний поступ своїх дітей. І в свою чергу педагоги будуть мати академічну свободу, а школи забезпечені всіма ресурсами, в тому числі – електронними та технологічними рішеннями”, – додав Прем’єр-міністр.

Нагадаємо, терміни проведення ЗНО-2021.

Back to top button