ГоловнеУчительська

Уряд працює над тим, щоб освітяни отримували гідну зарплату

Уряд забезпечує зростання соціальних стандартів громадян, зокрема підвищення зарплат бюджетникам, у тому числі й галузі освіти. Протягом 2015 року двічі, у вересні та грудні, відбувалося підвищення посадових окладів Єдиної тарифної сітки.

Цьогоріч для працівників бюджетної сфери, зокрема і для освітян, виходячи з наявних фінансових ресурсів, Держбюджетом передбачено неодноразове підвищення розміру мінімальної заробітної плати.

Удосконалення оплати праці педагогічних працівників передбачається новим Законом України “Про освіту”, що поданий до Парламенту Урядом.

Зокрема, зарплата педагогічних працівників підвищуватиметься з урахуванням надбавки за кваліфікаційні категорії (для вчителя та вихователя другої категорії – на 15% від посадового окладу; першої категорії – на 30%; вищої категорії – на 50%).

Науково-педагогічним, науковим та педагогічним працівникам закладів вищої освіти встановлюватимуться надбавки за наукові ступені та вчені звання відповідно до законодавства. Крім того, вузи зможуть збільшувати розмір доплат за рахунок власних надходжень.

До того ж, законопроектом передбачається можливість встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.

За інформацією Урядового порталу

Back to top button