Головне

Управління комп’ютером за допомогою очей стає реальністю

 Сам пристрій REX має розміри, порівнянні з розмірами кулькової ручки, що дозволяє безболісно його кріпити в нижній частині екрана.
Сам пристрій REX має розміри, порівнянні з розмірами кулькової ручки, що дозволяє безболісно його кріпити в нижній частині екрана.
У минулому році на виставці CES 2012 компанія Tobii презентувала контролер PCEye і інтерфейс Gaze UI, спільна робота яких дозволяє користувачеві здійснювати управління комп’ютером тільки лише за допомогою рухів очей своїх. За рік, що пройшов з моменту анонса, компанія переробила і допрацювала свою технологію, яка, на відміну від багатьох інших технологій та зразків, вже втілена у вигляді кінцевого продукту.

Представники компанії Tobii оголосили про готовність до початку виробництва пристрою REX, пристрою, який підключається до USB-порту комп’ютера і кріпиться на передній частині дисплея комп’ютера або ноутбука, що працюють під управлінням операційної системи Microsoft Windows 8. Використовуючи доопрацьований інтерфейс Gaze UI, контролер REX дозволяє користувачеві управляти комп’ютером за допомогою тільки очей, не доторкаючись ні до яких елементів управління при виконанні більшості повсякденних завдань. Програмне забезпечення системи дозволяє користувачеві здійснювати навігацію в різних програмах, змінювати масштаб зображення, вибирати окремі елементи веб-сторінок, пересуватися вгору, вниз і виконувати масу інших дій.

Сам пристрій REX має розміри, порівнянні з розмірами кулькової ручки, що дозволяє безболісно його кріпити в нижній частині екрана. Датчики, встановлені всередині пристрою, відстежують положення і переміщення очей і голови користувача. Ці дані по інтерфейсу USB передаються в комп’ютер, де спеціалізована програма, драйвер, перетворює ці дані в послідовність стандартних команд управління. На жаль, в даний час для влаштування REX існує драйвер лише для операційної системи Windows 8, а чи з’являться драйвера і під інші типи операційних систем, покаже час і популярність нового пристрою.

На відміну від пристрою PCEye, яке було свого роду доповненням, розширенням функцій стандартної миші або тачпада, новий пристрій REX і його програмне оточення є повністю самодостатньою системою. Це означає, що користувачеві, що використовує всі функції, надані пристроєм REX, більше не доведеться повертатися до “мишачої метушні” або протирання тачпада.

Керівництво компанії Tobii вирішила організувати обережне просування на ринок такого неоднозначного продукту, як контролер REX. Посилаючись на обмежені власні виробничі потужності, компанія планує випустити всього 5000 одиниць такого пристрою до кінця 2013 року. А тим людям, які вже загорілися ідеєю придбання такого неординарного пристрою, можна порадити спробувати замовити його спеціальний випуск, призначений для розробників програмного і апаратного забезпечення. Такий пристрій під замовлення доступно вже прямо зараз, а його придбання обійдеться в суму приблизно близько однієї тисячі доларів.