ГоловнеУчительська

Уперше за історію конкурсів підручників учасники не подали жодної апеляції, – Павло Полянський

12 червня 2015 року заступник міністра освіти і науки Павло Полянський провів нараду за участі представників Асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів України, спеціалістів МОН та Інституту модернізації змісту освіти.

Учасники наради обговорили питання видруку нових підручників для учнів 4-х і 7-х класів, оригінал-макети яких брали участь у цьогорічному конкурсі.

«Усі без винятку підручники, які брали участь в конкурсі на електронному Репозитарії, отримають гриф Міністерства освіти і можуть використовуватися у школі», –  повідомив Павло Полянський. Також заступник міністра звернув увагу на те, що завдяки відкритості й прозорості у проведенні конкурсу вперше цьогоріч не було подано жодної апеляції, оскільки не було для цього жодних причин та підстав.

Державне фінансування та видрук безкоштовних підручників для учнів, зазначив Павло Полянський, визначено Законом України «Про державний бюджет на 2015 рік». Відповідно до нього за кошти державного бюджету наступного навчального року будуть забезпечені діти-сироти;  діти, що позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю та із малозабезпечених родин, а також учні шкіл з навчанням мовами нацменшин. Учнів зазначених вище категорій у 4-х класах по країні налічується понад 38 тис., а серед учнів 7-х класів – понад 40 тис.

Павло Полянський також сказав, що все ще зберігає «стриманий оптимізм» щодо вірогідності збільшення фінансування на програму видання підручників, що своєю чергою дало б змогу забезпечити всіх дітей безкоштовними підручниками. Зі свого боку, Міністерство підготувало й подало всі необхідні аргументовані розрахунки щодо обсягу таких додаткових коштів.

На сьогодні на видрук підручників для учнів із соціально вразливих категорій передбачено трохи більше 87, 3 млн грн. Заступник міністра наголосив, що ці кошти будуть розподілені між усіма учасниками конкурсу відповідно до результатів голосування вчителів за той чи інший підручник. Також держава встановить середню виважену вартість одного підручника. Утім, автор чи видавець можуть відмовитися від друку своїх підручників, якщо вони набрали малу кількість замовлень від шкіл і собівартість їх видруку буде для них надто високою.

Очікується, що вже цього місяця колегія МОН розгляне підсумки конкурсу, після чого підручникам будуть присвоєні грифи МОН, укладені угоди та розпочнеться їх друкування та доставка.

Із результатами конкурсного відбору підручників для учнів 4-х і 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів по кожній школі та підручнику окремо  можна ознайомитися на сайті МОН за посиланням: http://mon.gov.ua/usi-novivni/povidomlennya/2015/06/12/rezultati-konkursnogo-vidboru/

Back to top button