Українцям все більше подобається ЗНО при вступі до вишів

Українцям все більше подобається ЗНО при вступі до вишів

Українцям все більше подобається ЗНО при вступі до вишів

За останні роки в Україні склалася стабільна громадська думка щодо підтримки зовнішнього незалежного оцінювання як вирішального критерію для вступу у вищі навчальні заклади. Більшість вважає, що повернення до іспитів призведе тільки до корупції.

Введена з 2008 року система вступу у вищі навчальні заклади за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України, причому ця підтримка з роками зростає (у березні 2011 року підтримували 46%, не підтримували 30%, а в жовтні 2012 року підтримували 49%, не підтримували 27%). Про це свідчать результати опитування фонду “Демократичні ініціативи”.

Як відзначають соціологи, населення високо оцінює можливості ЗНО: з тим, що воно ставить всіх у рівні умови згодні 54% (не згодні – 25%), а в “цільової” групи (ті респонденти, чиї діти, діти рідних і близьких або вони самі проходили зовнішнє незалежне оцінювання) – 66%.

Тільки 27% (а серед “цільової групи” – 24%) населення вважає більш об’єктивною колишню систему вступу до вишу за результатами іспитів, які проводили виші (у березні 2011 року таких було 29%, у вересні 2011 року – 26%).

При оцінці знань випускників шкіл, на думку респондентів, найбільше було корупції на вступних іспитів у виш, де поширеною назвали корупцію 72% населення (а в “цільової” групи – 75%), не поширеною – 11%.

Найменш поширеною, на думку населення, є корупція при ЗНО: 28% вважають, що вона там поширена, а 46% – що немає.

Серед тих, чиї діти, діти родичів і близьких друзів вони самі проходили ЗНО, 64,5% були задоволені тим, як воно проводилося (21,5% – ні).

Серед вступників до вишу, а також тих, чиї діти або діти близьких вступали у вузи, 50% відповіли, що вступили саме туди, куди хотіли (у березні 2011 року – 43%, у вересні 2011 року – 52%), ще 38% – не зовсім, куди хотіли, але вважають варіант непоганим.

Більшість населення налаштована проти пропозиції, щоб при вступі у виші до результатів ЗНО і балу атестата додавався вступний іспит, який будуть проводити виші: 45% (52% в “цільової” групи) вважають, що це призведе до корупції при вступі. Згодні на пропозицію про власні іспити вишів 27%.

Останнім часом у громадській думці істотно зросло розуміння суспільної важливості проблем вдосконалення якості вищої освіти. У жовтні 2012 року це питання відносили до завдань першорядної важливості 35%, в березні 2011 року – 32%.

У жовтні 2012 року 34% громадян вважали, що в слухачів підготовчих курсів при виші повинні бути певні переваги при вступі, а 43% – ні. У березні 2011 року з цим погоджувалися 37%, проти – 39%), у вересні 2011 за надання переваг висловилися 31% населення (проти – 44%).

Останнє опитування населення України було проведене фондом “Демократичні ініціативи”. Всього за загальнонаціональною квотною вибіркою з 6 по 24 жовтня 2012 року було опитано 2613 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України. Вибірка – квотна, репрезентативна за статтю, віком, освітою, типом населеного пункту і областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,0%.

Джерело: dt.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*