Здоров'я

Українцям розповіли гіркі міфи та солодку правду про цукровий діабет (відео)

Українцям розповіли гіркі міфи та солодку правду про цукровий діабет (відео)
Українцям розповіли гіркі міфи та солодку правду про цукровий діабет (відео)
Українські лікарі вкотре наголошують: офіційно хворих на “солодку недугу” нараховується 1 млн 200 тисяч осіб. Але насправді їх удвічі більше, йдеться в сюжеті ТСН.

Діагностувати діабет просто – досить звичайного аналізу крові. Та пройти його хочуть далеко не всі, навіть коли це безкоштовно і без черги.

Лікарі вирішили пояснити українцями, що їхні стереотипи про хворобу є не лише помилковими, але й небезпечними. Адже через них пацієнти подекуди потрапляють до лікаря, коли вже з’явилися тяжкі ускладнення.

Тому фахівці застерігають, що слід вірити, ніби на діабет страждають лише товстуни. Захворіти може кожна, навіть бездоганно струнка людина.

Не варто вважати, що небезпека загрожує тільки ласунам. Насправді солодка їжа прямо не впливає на виникнення цукрового діабету – на нього скоріше можуть захворіти ті, хто в надмірній кількості споживає чіпси, пиво, жирні відбивні тощо.

Ще одне згубне, на думку лікарів, переконання полягає в тому, що схильність до діабету успадковується, тому якщо серед родичів немає хворих – і турбуватися немає про що. У дійсності ж генетична схильність є одним із факторов розвитку недуги, але статистика свідчить, що 80% хворих на діабет другого типу не мають родичів з таким захворюванням. Їхня підшлункова перестала працювати через певний спосіб життя і спадковість тут ні до чого.

Найголовніший, на думку фахівців, міф – це хвороба як вирок. Тобто якщо діабет, то це – на все життя, бо він не піддається лікуванню. Насправді ж усе набагато оптимістичніше.

“Діабет другого типу, якщо вести здоровий спосіб життя, якщо підібрати правильне харчування і фізичні навантаження, то 52% тільки цим і виліковуються. І не треба пігулки”, – наголошує головний позаштатний ендокринолог МОЗ Микола Гульчій.

Лікарі радять українцям не боятися аналізів, навіть коли ті засвідчують надлишок цукру в крові. Бо ж за результатами одного аналізу крові діагнозів не ставлять – це всього лише привід відвідати ендокринолога.

Якщо ж залишатися в полоні міфів, то зустріч із лікарем може відбутися запізно. “Солодка недуга” 7-8 років може не турбувати пацієнта, а тихо руйнувати організм зсередини.

Back to top button