Головне

Український професор, імовірно, розв’язав одну з задач тисячоліття

Український професор, імовірно, розв’язав одну з задач тисячоліття
Український професор, імовірно, розв’язав одну з задач тисячоліття
Професор з Луганська Анатолій Плотніков запропонував і опублікував в міжнародному науковому журналі Journal of computer science (8 том, 7 випуск) варіант розв’язку однієї з так званих “нерозв’язних” математичних задач P vs NP.

“Анатолій Плотніков займається проблемами інформатики та дискретної математики з 80-х років. Розв’язання задачі P vs NP має важливе практичне значення. Зокрема, воно дозволяє визначити шляхи вирішення багатьох проблем криптології – науки, що займається методами шифрування та дешифрування інформації, що допоможе захистити інформацію з обмеженим доступом (банківську, військову, комерційну таємницю)”, – повідомили у прес-службі Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля.

Зараз варіант рішення, запропонованого Плотніковим, проходить перевірку. А сам учений збирається зайнятися проблемою вирішення завдань класу UF: “Я планую працювати в цьому напрямі. Я не припиню працювати в цій галузі, адже це моє життя”.

Нагадаємо, що так звані задачі міленіуму – це сім класичних задач, розв’язок яких не знайдено. За розв’язання кожної з них бостонський Інститут Клея запропонував приз у 1 млн доларів США.

До цих пір вирішена тільки одна з семи проблем тисячоліття. Російському математику Григорію Перельману вдалося довести гіпотезу Пуанкаре в 2002-2003 роках. Однак математичний геній від мільйона відмовився.

Джерело: ua.korrespondent.net