Головне

Українські вчені вивчать місце можливого поховання Данила Галицького у Польщі

Данило Романович Галицький
Данило Романович Галицький
Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

Польська влада дозволила українським вченим провести розкопки на місці передбачуваного поховання князя Данила Галицького у місті Хелм, повідомляє у четвер газета “Коммерсантъ-Украина” з посиланням на міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка.

За словами Порошенка, католицька церква перешкоджала проведенню досліджень, однак питання вдалося вирішити після передачі в її володіння будівлі у Львові.

“Міненерго повинно було передати римсько-католицькій церкви будівлю у Львові, де зараз знаходиться підвідомча Міністерству філія Держтехстандарту. Однак ми запропонували почекати з передачею, вимагаючи натомість права на проведення наукових досліджень в Хелмі, де, за історичними даними, був похований Данило Галицький», — повідомив міністр.

За його словами, передана будівля не підлягає реституції, оскільки вона не було місцем здійснення богослужінь.

Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

У той же час директор Інституту археології Національної академії наук України Петро Толочко заявив, що знайти поховання Данила Галицького «неможливо, бо його давно знищено».

Однак при цьому вчений відзначив, що в Хелмі «можна знайти багато цікавого, що належить до періоду Галицького князівства».

Данило Романович Галицький, який на початку XIII століття княжив у Галичині, на Волині та у Києві, заснував Львів. Помер у 1264 році і був похований у церкві Пресвятої Богородиці в Хелмі, на місці якої зараз знаходиться римсько-католицька базиліка Різдва Пресвятої Діви Марії.

Back to top button