день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Українські вчені вивчать місце можливого поховання Данила Галицького у Польщі

Данило Романович Галицький

Данило Романович Галицький

Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

Польська влада дозволила українським вченим провести розкопки на місці передбачуваного поховання князя Данила Галицького у місті Хелм, повідомляє у четвер газета “Коммерсантъ-Украина” з посиланням на міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка.

За словами Порошенка, католицька церква перешкоджала проведенню досліджень, однак питання вдалося вирішити після передачі в її володіння будівлі у Львові.

“Міненерго повинно було передати римсько-католицькій церкви будівлю у Львові, де зараз знаходиться підвідомча Міністерству філія Держтехстандарту. Однак ми запропонували почекати з передачею, вимагаючи натомість права на проведення наукових досліджень в Хелмі, де, за історичними даними, був похований Данило Галицький», — повідомив міністр.

За його словами, передана будівля не підлягає реституції, оскільки вона не було місцем здійснення богослужінь.

Для проведення досліджень вже створена українсько-польська група вчених. Основною метою розкопок, імовірно, буде пошук останків князя.

У той же час директор Інституту археології Національної академії наук України Петро Толочко заявив, що знайти поховання Данила Галицького «неможливо, бо його давно знищено».

Однак при цьому вчений відзначив, що в Хелмі «можна знайти багато цікавого, що належить до періоду Галицького князівства».

Данило Романович Галицький, який на початку XIII століття княжив у Галичині, на Волині та у Києві, заснував Львів. Помер у 1264 році і був похований у церкві Пресвятої Богородиці в Хелмі, на місці якої зараз знаходиться римсько-католицька базиліка Різдва Пресвятої Діви Марії.