Головне

Українські сільські школи обладнали китайськими комп’ютерами з військовою ОС

ОС Kylin
ОС Kylin
На комп’ютерах, отриманих в рамках гуманітарної допомоги від КНР, виявилася встановлена військова ОС Kylin.

Як повідомляє одеське видання «Думская.net», в рамках гуманітарної допомоги від КНР Україна отримала 16 тис. комп’ютерів, які були розподілені по областях.

За даними ресурсу,отримана техніка «ввела в ступор фахівців районних адміністрацій». На всіх комп’ютерах замість звичної операційної системи Windows від компанії Microsoft була встановлена китайська ОС під назвою Kylin. Як відзначають експерти,це програмне забезпечення було розроблено в Національному університеті військових технологій КНР спеціально для Народно-визвольної армії Китаю.

«Система створена на основі ядра Mach операційної системи FreeBSD з додаванням додаткових рівнів безпеки», – відзначає видання.

Крім того,операційна система не сумісна з програмним забезпеченням, що працює на базі Windows. На комп’ютерах встановлено пакет офісних програм Meo Shine Offiсe v.5, який підтримує кирилицю, проте є дуже непростим у використанні.

За словами представника управління освіти одного з районів Одеської області,впроваджувати у навчальний процес отриману техніку не будуть до тих пір, поки на всіх комп’ютерах не буде встановлена операційна система Windows. Однак на сьогоднішній день ні районні ні обласний бюджети не мають у своєму розпорядженні вільні кошти для придбання ліцензій на операційну систему від Microsoft.