день вчителя сценарій смішний, жартівливий сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя для старшокласників, оригінальний сценарій до дня вчителя, сценарій до дня вчителя 2018

Українські сільські школи обладнали китайськими комп’ютерами з військовою ОС

ОС Kylin

ОС Kylin

На комп’ютерах, отриманих в рамках гуманітарної допомоги від КНР, виявилася встановлена військова ОС Kylin.

Як повідомляє одеське видання «Думская.net», в рамках гуманітарної допомоги від КНР Україна отримала 16 тис. комп’ютерів, які були розподілені по областях.

За даними ресурсу,отримана техніка «ввела в ступор фахівців районних адміністрацій». На всіх комп’ютерах замість звичної операційної системи Windows від компанії Microsoft була встановлена китайська ОС під назвою Kylin. Як відзначають експерти,це програмне забезпечення було розроблено в Національному університеті військових технологій КНР спеціально для Народно-визвольної армії Китаю.

«Система створена на основі ядра Mach операційної системи FreeBSD з додаванням додаткових рівнів безпеки», – відзначає видання.

Крім того,операційна система не сумісна з програмним забезпеченням, що працює на базі Windows. На комп’ютерах встановлено пакет офісних програм Meo Shine Offiсe v.5, який підтримує кирилицю, проте є дуже непростим у використанні.

За словами представника управління освіти одного з районів Одеської області,впроваджувати у навчальний процес отриману техніку не будуть до тих пір, поки на всіх комп’ютерах не буде встановлена операційна система Windows. Однак на сьогоднішній день ні районні ні обласний бюджети не мають у своєму розпорядженні вільні кошти для придбання ліцензій на операційну систему від Microsoft.