Перерва

Українські школи отримали кошти за впровадження здорових звичок на закупівлю STEM-обладнання

16 травня в Києві відбулося нагородження шкіл, які вийшли у фінал всеукраїнської програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», започаткованої Центром «Розвиток КСВ» за підтримки Mondelēz International Foundation. Партнери програми – Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти та науки України, Інститут модернізації змісту освіти та агенція Brandcom. Її мета – популяризація здорового способу життя та виховання корисних звичок серед школярів.

Загалом 221 школа з 500 зареєстрованих пройшла всі етапи програми, що тривала з жовтня по травень і, після її завершення, подала фінальні звіти по впровадженню здорових звичок у шкільному житті. З них обрали 40 проектів-фіналістів, які провели найбільшу кількість цікавих і корисних активностей, залучили максимальну кількість учасників та якісно презентували свої досягнення.

Конкурсна комісія у складі: представника Міністерства молоді та спорту, багаторазової призерки Олімпійських ігор з веслування, координатора програми «Нове шкільне харчування», президента «Української асоціації функціонального харчування» та начальника відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відібрала трійку переможців:

  • 1 місце та грант у 130 000 грн одержала Сокальська ЗОШ №5, Львівська область;
  • 2 місце та 90 000 грн отримала Маріупольська ЗОШ №52, Донецька область;
  • 3 місце та 40 000 грн виборола гімназія №23, м. Вінниця.

Призовий фонд буде інвестований у закупівлю обладнання для STEM-лабораторій у школах (STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

«Mondelēz International Foundation є міжнародною філантропною організацією, одним з ключових напрямків роботи якої є популяризація здорового способу життя. Програма Healthy Schools без сумніву є успішною, адже вона об’єднала дітей, вчителів, батьків й місцеві громади в прагненні створити більш здорове та щасливе майбутнє. Крім того, за відгуками учасників, навіть після її завершення діти продовжують використовувати здобуті знання, корисні звички та демонструють свідоме ставлення до власного здоров’я. Наступного року програма продовжиться і ми запрошуємо всі школи долучатись до нашого проекту та, таким чином, сприяти виховуванню здорових і радісних дітей!», − прокоментувала Євгенія Денисьєва, менеджерка з комунікацій Mondelēz Ukraine.

«Healthy Schools – це програма, яка надихає своїм масштабом, креативністю та результатами. 103 тисячі дітей було охоплено активностями проекту. Вчителі та батьки спільно розмальовували шкільні коридори та створювали затишне середовище, а також залучали інші школи, компанії та освітні заклади до здорового способу життя», − говорить Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».

Надихнути учасників програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» та розказати про власні здорові звички прийшли кулінарний експерт Євген Клопотенко, актор та телеведучий Геннадій Попенко, актор та засновник студії «Мамахохотала» Роман Грищук. Головний новатор зі шкільного харчування наголосив, що здорова їжа – це легко, якщо споживати сезонні продукти: взимку – столовий буряк та моркву, влітку – сезонні ягоди та фрукти. Гуморист Роман Грищук закликав дбайливо ставитись до здоров’я з самого малку та особливу увагу звертав на необхідність регулярної сміхотерапії.

Геннадій Попенко поділився досвідом своєї сім’ї: «Це надзвичайно круто, що така програма існує і українська система освіти змінюється в кращу сторону. Моя семирічна донька навчається в школі, яка теж долучилася до програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Зараз вона знає не лише, які продукти корисні, а які ні, а й те, з чого вони складаються. Маючи такі знання, вона свідомо обирає, що споживати».

Учасники церемонії могли голосувати за школи, презентації яких їм сподобалися найбільше. Приз глядацьких симпатій отримала Мурованокуриловецька санаторна школа-інтернат Вінницької області. Цього року була запровадження ще одна спеціальна номінація «Приз для школи з сільської місцевості», яку виборола Гутянська ЗОШ з Харківської області. Обидва заклади отримали гранти у розмірі 25 000 грн на обладнання STEM.

Також своїх фаворитів обирав європейський магазин товарів для спорту Decathlon. Представники компанії обрали три школи, яким подарували спортивний інвентар для рухливих командних ігор. Призи отримали: навчально-виховний комплекс №2 м. Хмельницький, ЗОШ школа №7 м. Кам’янця-Подільського, середня ЗОШ №99 м. Львова.

Наприкінці літа стартує реєстрація на новий етап програми, адже організатори не планують зупинятися на досягнутому і хочуть заохотити якомога більше дітей до здорового способу життя та зробити проект національним рухом.

Back to top button