Головне

Україна стала аутсайдером у сфері розвитку інтернету

Україна стала аутсайдером у сфері розвитку інтернету
Україна стала аутсайдером у сфері розвитку інтернету

В загальному рейтингу країн за рівнем розвитку IT Україна опустилася з 65-го на 67-ме місце, пропустивши вперед Ліван і Бразилію.

Проникнення швидкісного інтернету в Україні знаходиться на найнижчому в СНД рівні, вважають в Міжнародному союзі електрозв’язку (МСЕ).

Мобільні оператори упевнені, що головна причина цього у відсутності ринку 3G-зв’язку в країні.

МСЕ опублікував звіт «Вимірювання інформаційного суспільства», в якому вказав, що в 2011 році послугами швидкісної мережі в країні користувалися лише 4,4% і 7% населення відповідно. Це найнижчий показник серед країн СНД.

Крім того, зростання проникнення послуг на ринок практично не спостерігається, зазначають в організації. Ці фактори стали основною причиною того, що в загальному рейтингу країн за рівнем розвитку IT Україна опустилася з 65-го на 67-ме місце, пропустивши вперед Ліван і Бразилію.

За рівнем доступності інформаційних технологій Україна опустилася з 69-го на 71-ше місце. За рік число абонентів фіксованої телефонії скоротилося (з 28,5 до 28,1 користувача на 100 осіб населення), а середня пропускна здатність міжнародних інтернет-каналів знизилася (з 11Кбіт/с до 9,6 Кбіт/сек на одного користувача). З іншого боку, за минулий рік зросла кількість домогосподарств, які мають інтернет-доступ (з 22,2% до 26,2%) і домашній комп’ютер (з 25,2% до 30,7%). Однак останній показник навряд чи продовжить зростання у 2012 році, вважає заступник.

Для істотного зростання числа абонентів в Україні, на думку експертів, також відсутні передумови, Так у першому півріччі темпи зростання числа абонентів швидкісного фіксованого інтернет-доступу сповільнилися до 8,9% порівняно з 17% торік.

У великих і середніх містах проникнення вже досягає свого піку. А в невеликих населених пунктах в будівництво мереж оператори інвестують неохоче через низький дохід з абонента.

Розвиток мобільного інтернету стримує відсутність в українських GSM-операторів ліцензій на мобільний зв’язок третього покоління.

Офіційна причина відмови у видачі ліцензії іншим операторам — використання необхідного радіочастотного ресурсу військовими радіолокаційними службами.

  
Back to top button