Вища освітаГоловне

Українські університети вперше потрапили до авторитетного британського рейтингу

Українські університети вперше потрапили до списку престижного британського рейтингу Times Higher Education World University Rankings.

Київський національний університет ім. Шевченка та Харківський національний університет ім. Каразіна розташувалися на 601-800 місцях. У цьому діапазоні система рейтингу не визначає конкретні позиції.

Виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний прокоментував потрапляння українських університетів до рейтингу. За його словами, це зумовлене цьогорічним розширенням рейтингу від Топ-400 з 41 країни до Топ-800 з 70 країн.

“Власне, українські університети розташувались у хвості на позиціях 601-800. Треба розуміти, що рейтинг Times більш націлений на ранжування світових дослідницьких університетів, а для абсолютної більшості українських вишів ключовою є саме освітня функція. Обидва наші університети мають дуже слабкі позиції у показниках дослідження та цитованості наукових праць, значно слабші, ніж університети сусідніх Польщі, Чехії, Литви, Угорщини та Росії”, – зауважив Стадний.

Перше місце в рейтингу посідає Каліфорнійський технологічний інститут (США), друге – Оксфорд (Велика Британія), третє – Стенфорд (США), четверте – Кембрідж (Велика Британія), п’яте – Массачусетський технологічний інститут (США).

Міністр освіти Сергій Квіт також привітав навчальні заклади на своїй сторінці у фейсбук

“Вітаємо Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка і Харківський Національний Університет імені Василя Каразіна з входженням до престижного міжнародного рейтингу The Times Higher Education World University Rankings 2015-2016!”

Back to top button