Головне

Ubuntu запрацює на телефонах

Ubuntu запрацює на телефонах
Ubuntu запрацює на телефонах
Система буде призначена для смартфонів з процесорами ARM і x86.

В основі мобільного Ubuntu (офіційна назва системи – Ubuntu for phones) лежить ядро Android, проте в складі цієї операційної системи не буде віртуальної машини Java (JVM). Відсутність JVM забезпечить швидку роботу додатків навіть на пристроях з “середніми” характеристиками.

Інтерфейс мобільного Ubuntu буде відрізнятися від інтерфейсу Android. У новій операційній системі передбачений “основний екран” – на ньому розмістяться об’єкти, до яких нещодавно звертався користувач: програми, музичні композиції, фотографії, контакти і так далі.

Користувач буде взаємодіяти з системою за допомогою спеціальних жестів (рухів пальцем від краю екрану до центру). Жестами здійснюватиметься перемикання між запущеними програмами, виклик меню налаштувань і так далі.

Потужні смартфони на базі Ubuntu зможуть виступати в ролі системного блоку: підключивши до апарату монітор, миша і клавіатуру, користувач отримає настільний комп’ютер.

Очікується, що смартфони на Ubuntu вийдуть на початку 2014 року. Вважається, що перший апарат на Ubuntu зробить та ж компанія, яка випускає “просунуті” смартфони на Android.

Нова операційна система стала не першим “мобільним” проектом Canonical. На початку 2012 року компанія анонсувала Ubuntu for Android – додаток для популярної операційної системи, що дозволяє використовувати смартфон як системний блок. Ubuntu for Android вийде в 2013 році. Крім того, Canonical розробляє операційну систему для телевізорів. Компанія Canonical опікується різними дистрибутивами Linux для комп’ютерів і серверів.

Back to top button