Головне

У турецьких «воротах пекла» знайшли Цербера

У турецькому туристичному центрі Памуккале виявили «ворота пекла» і статую триголового пса Цербера, який, згідно з міфами Стародавньої Греції, сторожить вхід у підземне царство. Відкриття зробили італійські археологи, що проводили розкопки в руїнах античного міста Ієраполя, повідомляє агентство ANSA.

Півтораметрова мармурова скульптура міфічної собаки знаходилася поруч з кам’яною статуєю згорнутої змії – символом загробного світу Аїда. Знахідки дозволили фахівцям підтвердити, що виявлена ​​ще навесні 2013 року в Туреччині печера є «воротами пекла», про які в I столітті до нашої ери писав давньоримський філософ Марк Тулій Цицерон.

Італійські вчені помітили, що перед входом до печери лежать туші загиблих птахів. Заміри показали, що причиною їх загибелі стали пари діоксиду вуглецю, які постійно виходять з печери. Цей феномен Цицерон зазначив у своїх записах, коли відвідував Ієраполь – популярний в Стародавньому Римі курорт з гарячими джерелами.

В даний час група археологів продовжує роботу на руїнах стародавнього міста. Найбільш добре збереженим об’єктом, який в даний час практично повністю відновлений, є міський амфітеатр.

«Брамою пекла» – або воротами Плутона, бога загробного світу – називали різні природні об’єкти на відомих в античному світі територіях. Як правило для цього вибиралися місця з підвищеною вулканічною активністю.

Back to top button