Здоров'я

У цифрах і фактах: вітаміни

13 вітамінів відомі в даний час
13 вітамінів відомі в даний час
13 вітамінів відомі в даний час, абсолютна необхідність їх для людини не викликає сумнівів

Це вітамін С, або аскорбінова кислота, вітаміни групи В: В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В6 (піридоксин), В12 (кобаламін), РР (ніацин, що включає нікотинову кислоту і нікотинамід), фолієва кислота (фолацин), пантотенова кислота, біотин (вітамін Н) і жиророзчинні вітаміни, А, D, Е і К.

У 1912 році термін «вітамін» був запропонований польським вченим-хіміком Каземіром Функом. «Вітамін» – «vita» + «amin», «життєво необхідний амін» (від латинського «vita» – «життя»).

Першоджерелом вітамінів служать головним чином рослини.

190 мільйонів дітей в усьому світі у віці до 5 років не отримують достатньої кількості вітаміну А. Дефіцит вітаміну А у дітей може призвести до сліпоти.

На 30% зменшується кількість вітамінів в овочах, якщо овочі зберігати в холодильнику більше 3 днів.

У 3 рази може збільшити швидкість виведення вітаміну С з організму прийом аспірину.

Молоко з додаванням синтетичного вітаміну D , а таким є майже все молоко в магазинах, може стати причиною вираженого дефіциту магнію в організмі.

Людям, які проживають у містах із забрудненою атмосферою, не вистачає ультрафіолетових променів, тому на відміну від сільських жителів вони відчувають дефіцит вітаміну D.

Щоденний прийом алкоголю призводить до дефіциту вітамінів групи В і фолієвої кислоти .

Вітаміни С і Е протидіють розвитку раку.

Прийом вітаміну В допомагає при морській хворобі.

Одна викурена сигарета руйнує 25-100 мг вітаміну С!

Понад 300 біологічних функцій вітаміну С досліджено і описано вченими. Людина не може сама виробляти вітамін С, і тому його запас необхідно поповнювати щодня.