Здоров'яПсихологія

Прогулянки запобігають розвитку когнітивних порушень

Учені з Університету Канзасу з’ясували: життя в районі, сприятливому для прогулянок, корисне для мозку літніх людей. В дослідженні взяли участь 25 чоловік з помірною формою хвороби Альцгеймера і 39 літніх людей без когнітивних порушень.

Використовуючи географічні інформаційні системи, дослідники оцінили, наскільки той чи інший район підходив для прогулянок. Вони зібрали дані про місцевість, включаючи інформацію про дороги, тротуари, розташування парків, магазинів, сусідських будинків і відстані між точками, пише Business Standard .
Прогулянки - Шкільне життя
Потім учені зіставили отримані дані з результатами когнітивних тестів, які учасники проходили через два роки. Дослідники врахували інші чинники, які могли вплинути на результати, – вік, стать, освіта і матеріальне становище. Виявилося, у людей, що проживали в сприятливих для прогулянок районах, маса тіла і артеріальний тиск були нижче, а пам’ять – краща.

Необхідність орієнтуватися в більш складній місцевості не вводила літніх людей в замішання, а допомагала їм зберегти здатність до пізнання. Щоб детально уявити таку місцевість, мозок запускає складні психічні процеси. Це підтримує когнітивні здібності на високому рівні.

Шкільне життя

Back to top button