Здоров'я

У світі почали частіше помирати від ожиріння, ніж від голоду

У світі почали частіше помирати від ожиріння, ніж від голоду
У світі почали частіше помирати від ожиріння, ніж від голоду
Надмірна вага і пов’язані з нею захворювання за останні 20 років стали більш поширеною причиною смерті, ніж недоїдання.

До таких висновків прийшла група дослідників з 50 країн, чий звіт опублікований в одному з найавторитетніших медичних журналів Lancet. На думку авторів, їхня доповідь свідчить про «масовий зсув у глобальних тенденціях здоров’я».

Проаналізувавши статистику смертності за 1990 та 2010 роки, вчені прийшли до висновку, що від ожиріння зараз вмирають втричі більше людей, ніж від голоду. Так, у 2010 році «високий індекс маси тіла» став причиною смерті близько трьох мільйонів осіб. Таким чином, у факторах ризику смерті ожиріння піднялося з 10-ї на 6-ту позицію, у той час як недоїдання займає 8 місце.

У доповіді наголошується, що всі країни, за винятком країн Африки, зіткнулися з тривожним зростанням темпів ожиріння — на 82% по всьому світу в останні два десятиліття. Тим не менш, в Африці, на південь від Сахари, вбогість раціону як і раніше є основною причиною смертей серед дітей та підлітків.

Вчені також встановили, що одними з найбільших «вбивць», як і раніше є серцеві напади та інсульти — на них припадає одна з кожних чотирьох смертей по всьому світу.

Також значно зросла за останні роки смертність через зловживання алкоголем, особливо в країнах Центральної Азії та Східної Європи. У розвинених країнах Азії однією з провідних причин смерті серед молоді стають самогубства, а у Латинській Америці зростає кількість чоловіків, загиблих у результаті насильства.

Джерело: Дзеркало тижня. Україна