Головне

У Судані розкопали 35 пірамід царства Куш

У Судані розкопали 35 пірамід царства Куш
У Судані розкопали 35 пірамід царства Куш

Французькі археологи провели розкопки 35 нових пірамід на території Судану і виявили, що для населення держави Куш мода на будівництво поховальних споруд, на відміну від Єгипту, зробила крок далеко за межі правлячого класу.  Подробиці роботи вчених наводить Artdaily.org.

Розкопки проводилися в Судані на території комплексу площею близько 40 гектар, де знайдено більше 1000 поховань.  Лише чверть з них до даного часу  розкрита і досліджена вченими.

Серед великого числа знову виявлених ученими поховань тільки одне виявилося не “досліджене” шукачами скарбів.  У ньому вдалося виявити останки дитини чотирьох-п’яти років, тіло якого було прикрашене бронзовими браслетами і декоративним коміром.

Похоронні будови на території комплексу сильно відрізняються розмірами, причому деякі з них у висоту не досягають і метра.  Переважно вони були складені з глиняної цегли, що робило будівлю відносно недорогими і доступними для «середнього класу» населення Куша.

Будівництво пірамід в Куше в перших століттях нашої ери «досягало таких верств населення, які ніколи не замислювалися над подібним похованням в Єгипті.  Така популярність – щось зовсім нове, чого ми не очікували виявити »- пояснив керівник розкопок, археолог Клод Риллье (Claude Rilly).

Держава Куш зі столицею Меррое існувала на півночі сучасного Судану з IX століття до нашої ери по IV століття нашої ери.  Історично воно знаходилося під сильним впливом давнього Єгипту, де і була запозичена традиція будівництва пірамід.  Мерроітські піраміди, однак, вивчені набагато гірше єгипетських.  Їх розкопки почалися лише близько 100 років тому, а в даний час вони ускладнені численними конфліктами, пов’язаними з територіальними суперечками.

 

 

Back to top button