Головне

У штаті Міссісіпі скасували рабство

Авраам Лінкольн,  якому штат Міссісіпі зобов'язаний остаточним звільненням від рабства, був президентом США з 1861 по 1865 рік.
Авраам Лінкольн, якому штат Міссісіпі зобов’язаний остаточним звільненням від рабства, був президентом США з 1861 по 1865 рік.
У штаті Міссісіпі ратифікували 13-у поправку до Конституції США, що скасовує рабство. Про це 18 лютого повідомляє FoxNews.

Поправка, заборонила рабство, була ратифікована Конгресом США в 1865 році, після того, як її прийняли необхідні три чверті штатів (27 з існуючих тоді 36 штатів). Однак деякі південні штати спочатку відмовилися прийняти поправку і зробили це тільки через якийсь час. Так, у Міссісіпі голосування щодо ратифікації поправки пройшло тільки в 1995 році, однак і тоді процедура скасування рабства не була доведена до кінця.

Помилку зауважив професор Ранджан Батра (Ranjan Batra) з Медичного центру Університету Міссісіпі. Подивившись фільм «Лінкольн» Стівена Спілберга, який вийшов в американський прокат восени 2012 року, Батра вирішив перевірити, коли кожен з штатів прийняв 13-ту поправку до конституції. Професор виявив, що в штаті Міссісіпі досі формально зберігається рабство: влада штату, хоча і ратифікували поправку, не відправили копію підтверджуючого документа в Федеральний реєстр США. Тому формально на території штату ця поправка прийнята не була.

Батра з колегами написали лист владі Міссісіпі, які після цього направили необхідні документи в Національний Архів США. 7 лютого співробітники Федерального реєстру підтвердили, що штат Міссісіпі ратифікував 13-у поправку до Конституції США.

Авраам Лінкольн, якому штат Міссісіпі зобов’язаний остаточним звільненням від рабства, був президентом США з 1861 по 1865 рік. Лінкольн був одним із засновників Республіканської партії і з самого початку своєї політичної кар’єри виступав проти рабства. В результаті після обрання його президентом частина південних штатів оголосили про свій вихід зі складу США, що в підсумку призвело до утворення Конфедерації, що складається з 13 штатів Півдня. Після Громадянської війни між Північчю і Півднем, що тривала з 1861 по 1865 рік, рабство в США було ліквідовано.

Back to top button