Перерва

У школах Сінгапуру чергування для учнів зробили обов’язковим

Кожен школяр повинен буде щодня прибирати закріплені за класом території. Міністерство освіти Сінгапуру в обов’язковому порядку вводить трудову повинність для учнів всіх шкіл. Згідно з розпорядженням, до кінця нинішнього навчального року, який тут збігається з календарним, кожен школяр щодня повинен буде прибирати закріплені за класом території.

Як розповідають місцеві ЗМІ, це може бути і класна кімната, і коридори, і столові, а дитина в середньому буде витрачати на ці цілі не більше 10 хвилин в день. Крім того, адміністраціям шкіл надається можливість самостійно вводити додаткову трудову активність для учнів. Звичайно ж, як вказується в постанові, все повинно здійснюватися в розумних межах. Нові правила будуть діяти для всіх шкіл – від початкової до вищої.

«Метою цього проекту є виховання характеру і хороших звичок, які стануть в нагоді в повсякденному житті», – йдеться в заяві Міносвіти.

Завідувач кафедри соціології університету Сінгапурського інституту управління (SIM) Кан Сун Хок вважає, що таким чином «учням з раннього віку буде вакцинуватися почуття відповідальності, крім того, це буде допомагати вибудовувати взаємини в колективі».

Тим часом багато шкіл ще до офіційного оголошення самостійно організовували графіки чергувань учнів, за виконанням яких стежили обрані самими дітьми старости. Обов’язки чергових дуже прості: поливання квітів, викид сміття, вологе прибирання класних кімнат.

Back to top button