Головне

У селі Нерубайське відкрився шкільний етнографічний музей «Українська хата»

Учора в Нерубайському навчально-виховному комплексі «школа-гімназія» відбулося відкриття етнографічного музею «Українська хата».

На подвір’ї стоїть справжня українська хата – чистенька, вибілена, дах з очерету, вікна з дерев’яними віконницями, огороджена плетеним тином, на якому традиційно висять глиняні глечики.

У музеї зібрано вишиті українські рушники, старовинні ліжка, багато жіночих хусток, унікальний ткацький станок, різноманітні керамічні вироби, посуд – майже з усіх регіонів України. Проходячи кімнатами, можна побачити, як українські жінки 100-200 років тому демонстрували свою неймовірну майстерність у домашніх справах, із якою любов’ю та натхненням вони виготовляли килими, доріжки і знаряддя праці – ручні прялки.
Українська хата - Шкільне життя
На свято відкриття до комплексу приїхали багато гостей: директор Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації Т.О.Лазарєва, голова Біляївської районної державної адміністрації О.В. Іваницький, заступник голови Біляївської районної ради О.В.Степаненко, начальник управління освіти Біляївської районної державної адміністрації Л.В. Кобзар, голова профспілки працівників освіти Біляївщини Бондаренко Л.П., голова села В.Л. Юрківський.

На подвір’ї зустрічали діти та вчителі навчально-виховного комплексу в вишиванках. Лунали пісні, грали бандури. Зірочки України та учениці закладу, сестри Петрик, співали для всіх.

Директор Департаменту Тетяна Олександрівна Лазарєва виступила з привітальним словом до всіх нерубайців. А щоб ставочок перед хатинкою не був порожнім, пообіцяла подарувати золотих рибок, які виконуватимуть бажання діток.
В українській хаті - Шкільне життя
Тетяні Олександрівні та Олександру Валеріановичу була надана честь розрізати червону стрічку, ознаменувавши цим відкриття музею. Але розуміючи, що цей музей відкритий саме для дітей, вирішили доручити цю відповідальну справу учням.

Весело і патріотично відбулось свято в селі Нерубайське. Прийняла «Українська хата» своїх гостей так, як того потребують українські традиції – з хлібом та сіллю.

Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

Back to top button