Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

У результати 2 тисяч ЗНО були внесені зміни, – Генпрокуратура

У Генеральній прокуратурі заявляють, що з моменту запровадження ЗНО, у його підсумкові результати були внесені несанкціоновані зміни, які в подальшому вплинули на розподілення бюджетних місць у ВНЗ.

Так, у 2014-2015 роках слідством встановлено завищення результатів ЗНО понад 200 осіб, а всього з 2008 року – близько 2000, йдеться в заяві ГПУ.

За даними слідчих, до злочинного угрупування, яке вносило ці зміни, входили директор Українського центру оцінювання якості освіти, його двоє заступників та ще чотири службові особи Донецького, Львівського, Дніпропетровського та Херсонського регіональних центрів оцінювання якості освіти.

Завищення результатів ЗНО надало незаконні переваги у доступі до вищої освіти сотням абітурієнтів, переважно дітей керівників органів державної влади вищого рівня, правоохоронних органів, працівників системи освіти, народних депутатів України та їх помічників, – зазначають у Генеральній прокуратурі.

Окрім того, підозрюваних звинувачують у привласнення та легалізації бюджетних коштів у сумі понад 4 мільйони гривень.

Генеральною прокуратурою України забезпечується поновлення прав потерпілих, за наслідками чого вже відраховано 26 студентів, що подали недостовірні дані про результати ЗНО та відповідні документи направлено до вищих навчальних закладів ще стосовно 174 осіб.

Back to top button