Головне

У піраміді Сонця в Мексиці знайдена скульптура самого стародавнього бога індіанців

Мексиканські археологи виявили всередині знаменитої піраміди Сонця в мексиканському Теотіуакане поблизу столиці країни скульптуру бога Уеуетеотля – бога вогню і домашнього вогнища, якого індіанці вважали найдавнішим зі своїх божеств, повідомляє Національний музей антропології Мексики.

Знахідка була зроблена на висоті 66 метрів, в самій піраміді. Скульптура бога, найбільша з раніше знайдених зображень Уеуетеотля в цьому історичному місці, перебувала в порожнечах значних розмірів в цьому грандіозному спорудженні.

Учені поки не можуть дати точної відповіді на питання, яким чином скульптура і ще дві стели потрапили туди. За однією з гіпотез, раніше на вершині піраміди Сонця розташовувався храм, де і розташовувалося зображення бога, а в кінці V – початку VI століть нашої ери храм був зруйнований самими теотіуаканцями.

Піраміда Сонця, вигляд спереду
Піраміда Сонця, вигляд спереду
Після цього знайдені зараз цінні археологічні предмети могли провалитися під власною вагою в підготовлені ще до того моменту порожні приміщення усередині піраміди, де і перебували прихованими від сторонніх очей протягом століть.

Back to top button