Здоров'яПсихологія

У підлітковому віці дівчатка частіше, ніж хлопчики, страждають від стресу

У новому дослідженні вчених з Університету Темпл взяли участь 382 підлітка. Спочатку учасники заповнили тести, що оцінюють їх когнітивну вразливість і депресивні симптоми. Потім дослідники три рази повторювали тестування з інтервалами в 7 місяців. Вони врахували стать і вихідні дані, отримані при першому тестуванні учасників, пише Science World Report.

У дівчат за час дослідження рівень депресії підвищився, тоді як у молодих людей, навпаки, відзначався спад депресивних симптомів. Крім того, дівчата піддавалися впливу більшої кількості міжособистісних стресорів, тобто вони частіше страждали від стресу, викликаного проблемами в міжособистісних стосунках. Це змушувало дівчаток-підлітків багато роздумувати і підвищувало ризик розвитку депресії.

“Стрес – одна з провідних причин виникнення депресії. Батьки, педагоги і лікарі повинні розуміти, що дівчатка частіше страждають від стресу і депресії, і вчасно втручатися. Зниження кількості стресорів і розвиток у підлітків навичок подолання стресу допоможуть справитися з даною проблемою”, – каже дослідник Джессіка Гамільтон.

Шкільне життя

Back to top button