Батькам

У перспективі тілесні покарання негативно впливають на розвиток дітей

Результати дослідження, проведеного в Колумбійському Університеті, показали, що тілесні покарання викликають у дітей проблеми з когнітивним розвитком, передає Science Recorder . Вчені з’ясували: фізичне покарання як і раніше залишається поширеним в Америці видом покарання.

50% матерів і близько 30% батьків зізналися, що наказували свою дитини, коли тій було 5 років. Головне відкриття дослідників полягає в тому, що діти, що піддавалися тілесним покаранням у п’ятирічному віці, гірше справлялися з тестами на словниковий запас у віці 9 років. Крім того, емоційні вибухи проявлялися у них яскравіше, ніж у їхніх однолітків.

При аналізі вчені спиралися на здійснене співробітниками Прінстонського і Колумбійського університетів докладних досліджень приблизно 5 тисяч дітей, народжених у 20 великих американських містах з 1998 по 2000 рік. Опитування матерів проводився незабаром після пологів, і коли дітям виповнювалося 1, 3, 5 і 9 років.

Це дозволило авторам дослідження врахувати безліч обставин, здатних вплинути на зв’язок між тілесними покараннями і розвитком дітей. До них відносяться пізня постановка на облік по вагітності, ризиковану поведінку, насильство партнера або, навпаки, підтримка батька під час вагітності.

Також важливі рівень IQ матері, батьківський стрес, депресія або тривожність, імпульсивність і факт того, чи розвиває матір когнітивні здібності дитини. Не останню роль відіграють вік матері, етнічна приналежність, освіта та зайнятість, структура сім’ї, дохід, стать дитини, його вік, низька маса тіла при народженні, порядок народження дітей у сім’ї, характер. Щоб уникнути проблем, вчені рекомендують батькам будувати виховання на основі позитивної мотивації.

Back to top button