Перерва

У МОН утворено сектор з національно-патріотичного виховання

У структурі директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН утворено сектор з національно-патріотичного виховання. Відповідний наказ підписала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Фахівці сектору працюватимуть над розробкою політик у сфері національно-патріотичного виховання та громадянської освіти, готуватимуть необхідні документи, будуть залучені до експертизи відповідних програм, науково-методичної літератури, координуватимуть роботу Державного центру національно-патріотичного виховання, взаємодіятимуть з громадськістю тощо.

Їхня робота матиме важливе значення, адже концепцією Нова українська школа передбачено, що сфера освіти має виховувати особистість, патріота, інноватора. Патріота в сенсі людину, що має власну активну позицію, діє згідно з морально-етичними принципами і є здатною приймати відповідальні рішення, поважати гідність і права інших людей.

«Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим завданням як для держави в цілому, так і для системи освіти зокрема. Національно-патріотичне виховання – це важлива ланка освітнього процесу, воно має наскрізно проходити через все навчання – і в системі шкільної освіти, і позашкільної», – зазначила генеральний директор Директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Валентина Хіврич.

У МОН уже оголошено конкурс на зайняття посади керівника сектору. Документи від претендентів прийматимуть до 6 вересня 2019 року.

Нагадаємо, що вийшов Лист МОН України від 16.08.2019 № 1/9-523 “Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році”.

  
Back to top button