ГоловнеПерерва

У МОН розповіли про три варіанти початку нового навчального року

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет розповів про три варіанти початку нового навчального року. Запропоновані сценарії будуть поєднувати.

Про це повідомив глава МОН в інтерв’ю «Главкому».

Сергій Шкарлет зазначив, що вересень і початок жовтня не такі уразливі відносно захворювань, і сезонні хвороби ще не будуть активні.

«Ми розраховуємо, що перші два місяці осені не принесуть спалаху. Хіба що штам «Дельта», який зараз поширюється, може вплинути на ситуацію», – повідомив він.

У той же час в МОН є три сценарії проведення навчального року в 2021-2022 роках, додав Шкарлет.

Перший сценарій є найбільш оптимістичним, і можливий, якщо «зелена» карантинна зона збережеться у всіх регіонах України. В таких умовах навчальні заклади будуть працювати в звичайному режимі.

Лише в окремих регіонах за рішенням педради деякі школи можуть перевести на дистанційну форму навчання, якщо у них будуть спалахи захворювань.

Другий варіант – песимістичний. Він можливий при високому рівні захворюваності, і МОН наполягатиме, щоб 1-4 класи, тобто початкова школа, і спеціальні заклади, інклюзивна-ресурсні центри, працювали в звичайному режимі.

Новий план передбачає, що має бути 80% вакцинованих в науково-педагогічних колективах.

Третій сценарій – середній рівень захворюваності, «жовта» і «помаранчева» зони. Місцева влада зможе переводити навчання у змішану або дистанційну форму.

При показнику в 80% вакцинованих вчителів навчальні заклади зможуть проводити заняття навіть під час перебування в «жовтій» або «помаранчевій» зонах, працювати повністю в звичайному режимі.

Читайте також: Нормативно-правові документи щодо організованого початку нового 2021/2022 навчального року

Back to top button