Нова українська школа (НУШ)

У МОН почали перегляд використання всіх субвенцій та інших програм бюджетної підтримки для школи

Міністерство освіти та науки працюватиме зі Світовим банком над проектом старшої профільної школи, відповідну угоду планують підписати вже зимою 2020 року. Про це повідомила голова МОН Ганна Новосад у Facebook.

“Старша профільна школа є одним із ключових елементів НУШ. І бажано почати підготовку завчасно. Запуск старшої профільної школи буде великою інвестицією, на яку потрібні чималі кошти – на капітальні ремонти і нове освітнє середовище, на глибоку перепідготовку вчителів. Саме тому над цим проектом ми працюватимемо зі Світовим банком. Угоду плануємо підписати вже зимою 2020-го”, – повідомила міністр, підсумовуючи 50 днів роботи нового уряду.

Також, з її слів, у МОН почали перегляд використання всіх субвенцій та інших програм бюджетної підтримки для школи. “Зараз у нас є близько 1,5 млрд невикористаних коштів (освітня субвенція, субвенція НУШ, субвенція на Інтернет). Щоб вони не пропали в кінці року, ми зробимо їх перехідними та 2020-го спрямуємо на підтримку, насамперед, опорних шкіл”, – додала Новосад.

З її слів, опорні школи будуть пріоритетом для підвищення якості освіти. “Зараз таких шкіл трішки більше 800. За найближчі рік-два їх має стати близько 1500. Вже з 2020-го будемо цільово підтримувати в них розвиток освітнього простору і матеріальне забезпечення”, – додала міністр.

Також вона повідомила, що МОН запроваджує супервізію для вчителів. “Наказ я підписала вчора. По суті, йдеться про додаткову допомогу вчителям для боротьби з професійним вигоранням та підбору кращих методик залежно від специфіки класу і з огляду на цінності НУШ. Йдеться не про перевірку чи контроль”, – вказала Новосад.

“Щодо вищої освіти – готуєм алгоритм для комплексної реформи фінансування та управління. Публічну презентацію концепції чекайте в листопаді. Щодо профтехосвіти – в межах проєкту EU4Skills відібрали регіони-переможці, де будуть створені 7 центрів професійної досконалості. Чекайте на оголошення наприкінці наступного тижня”, – заявила голова МОН.

  
Back to top button