Головне

У Мексиці знайшли загублене місто майя

У Мексиці знайшли загублене місто майя
У Мексиці знайшли загублене місто майя
Археологи знайшли в лісах на сході Мексики загублене місто цивілізації майя, повідомляє агентство Reuters .

Місто, площа якого становить близько 22 гектарів, знаходиться на півострові Юкатан. Воно складається з 15 пірамід, найбільша з яких досягає у висоту 22 метрів. Крім того, дослідники виявили поряд з пірамідами майданчики для гри в м’яч, стели і ринкові площі.

За оцінками археологів, в місті могли проживати від 30 тисяч до 40 тисяч осіб. Його розквіт імовірно припав на період з VII по X століття.

За словами археологів, місто повністю покрите джунглями. Дослідники відзначають, що вони не перші, хто в ньому побував за останні 20-30 років. Судячи зі зрубаних дерев, до них місто вже відвідували дроворуби, однак, як видно, вони нікому не розповіли про свою знахідку.

Археологи сподіваються, що ретельне вивчення знайденого міста допоможе встановити причини падіння цивілізації майя, зниклої близько тисячі років тому. Крім того, вони розраховують, що тепер зможуть краще зрозуміти принципи взаємодії різних регіонів імперії майя.

Експедицію очолював професор Словенської академії наук і мистецтв Іван Спрайч. Дослідники заручилися згодою Національного інституту антропології та історії Мексики. Фінансували експедицію Національне географічне товариство (США) і дві європейські компанії, назви яких агентство не уточнює.

Можливе місцезнаходження міста вони встановили, вивчаючи результати аерофотозйомки півострова. Для того, щоб перевірити свою гіпотезу, їм довелося три тижні прорубувати шлях через джунглі. У самому місті вони провели півтора місяця. На зворотному шляху вони перекрили прорубану стежку, щоб захистити знахідку від мародерів.

На даний момент найбільшим з відомих міст майя є Ель-Мірадор, розташований у Гватемалі. Воно складається з декількох сотень кам’яних споруд. Розквіт міста імовірно припав на друге століття нашої ери, після чого почав поступово приходити в занепад. В Ель-Мірадорі знаходиться найбільша з побудованих цивілізацією майя піраміда, висота якої становить 72 метри.

Причини зникнення цивілізації майя, що проіснувала близько двох тисяч років, до цих пір не з’ясовані. Починаючи з IX століття вони стали залишати побудовані ними кам’яні міста. В якості пояснення цьому розглядаються, зокрема, версії виснаження ресурсів, зміни клімату або поразки у війні з іншою цивілізацією.

Back to top button