Головне

У Мексиці вперше знайшли храм бога смерті

1Мексиканські археологи з Національного інституту антропології та історії виявили перший відомий храм, присвячений, імовірно, ацтекському богу смерті Миктлантекутли . Опис знахідки наводиться на сайті інституту.

Храм («Храм Черепів») був знайдений при розкопках в Теаукане в центральній Мексиці. У північній і західній стінах храму були виявлені ніші, в яких за допомогою штукатурки були закріплені два людські черепи і по чотири гомілкових кістки. На даху вчені знайшли дві керамічні голови, що зображують Миктлантекутли і камінь з його малюнком. Крім того, в храмі виявили близько 300 фрагментів кісток людей, які були принесені в жертву богу смерті.

На щелепі одного з черепів була нанесена червона фарба, яка відповідає іконології Миктлантекутли. Саме це, за словами археологів, дозволило встановити приналежність храму – в Кодексі Борджія , де є зображення різних ацтекський богів, Миктлантекутли показаний з червоним язиком. Аналіз ДНК кісток не проводився через їх «поганий стану і мінералізацію».

Розкопки в Теуакане проводяться не перший рік, а загальна площа культурного шару пам’ятника складає більше 100 гектар. Місто населяли представники народу Пополока, що по-ацтекскі приблизно відповідає грецьким «варварам». Раніше там же був виявлений великий храм, а неподалік – найбільша в Новому Світі водна гребля Пуррон .

Back to top button