Головне

У Луксорі знайшли гробницю давньоєгипетського пивовара

Розпис на стіні знайденої гробниці  Фото: AP Photo/Supreme Council of Antiquities
Розпис на стіні знайденої гробниці
Фото: AP Photo/Supreme Council of Antiquities
У Луксорі, у Верхньому Єгипті, була виявлена ​​гробниця пивовара, вік якої становить більше 3200 років, повідомляє National Geographic. За словами міністра старожитностей країни Мохаммеда Ібрагіма, знахідку зробила група японських вчених під час розчищення основного робочого майданчика.

Як заявили фахівці, гробниця у формі букви Т належить пивоварові Хонсю Їм-Хебу, який виготовляв напої для ритуалів, присвячених богині Мут. На стінах поховання виявлені прекрасно збережені до наших днів малюнки, що зображають сцени з життя пивовара: від побутових до обрядових.

Ібрагім заявив, що вважає знахідку японських археологів однією з найбільш важливих і цінних в історії Луксора. Гробниця буде ретельно охоронятися під час майбутніх екскаваторних робіт. За даними BBC News, як тільки археологи завершать всі роботи, гробниця буде відкрита для відвідування.

Луксор є одним з археологічних центрів Єгипту. На території міста і поряд з ними знаходиться велика кількість пам’ятників, серед яких Луксорський і Карнакський храми, «Місто мертвих», алея сфінксів і так далі.