У Києві презентували оновлений освітній цифровий простір для учнів, батьків і вчителів
Керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич разом із заступником голови КМДА Валентином Мондриївським та директором Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олегом Половинко презентували платформу, що об’єднає всіх учасників освітнього процесу та відіграватиме роль спеціалізованої закритої соцмережі.
У кожного учня буде ID-профіль, до якого буде прив’язуватися освітня хронологія та історія навчальної успішності. Платформа також дозволить перевести документообіг в електронний формат, тож освітня документація буде захищена від фізичного знищення та доступна в режимі онлайн. Впровадження системи передбачає комплексну перепідготовку освітніх працівників, що мають пройти курс з опанування системи.
Директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Олег Половинко розповів про переваги нової системи.
«Серед переваг Єдиного освітнього простору: вдосконалення освітнього менеджменту, автоматизоване формування звітів, моніторинг освітнього процесу та діяльності, доступ до освітнього контенту та якісна взаємодія всіх учасників навіть дистанційно… Процес управління проєктами належить до циклічно замкнутих процесів, у яких важливу роль відіграє зворотній зв’язок, що забезпечує безперервний розвиток і синергетичне самовдосконалення», – наголосив Олег Половинко.
Ще одним інструментом діджиталізації освітнього процесу стануть електронні журнали.
Такий вид моніторингу успішності учнів має ще низку переваг над своїм попередником, а саме:
- високий рівень захисту інформації та конфіденційність;
- дистанційна взаємодія усіх учасників освітнього процесу;
- моніторинг успішності дітей;
- цілодобовий доступ до статистики відвідування;
- спрощення контролю над навчально-тематичним плануванням та виконанням програм вчителями.
Згідно зі статистикою МОН України, із 298 тисяч учнів 46,4% навчаються дистанційно та 61,3 тис. перебувають за межами України, продовжуючи навчання онлайн.
Основним фокусом уваги департаментів наразі є нагальна потреба створити безпечне освітнє середовище у закладах освіти в штатному режимі та надзвичайних ситуаціях.
Для цього пріоритетним на 2023 рік буде забезпечення всіма засобами для змішаної форми навчання та наявність безперервного зв’язку і WI-FI в укриттях та бомбосховищах.