ГоловнеЗовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

У ГПУ прокоментували скандал у Центрі оцінювання якості освіти

Працівниками Українського центру оцінювання якості освіти незаконно були внесені зміни до результатів зовнішнього незалежного оцінювання понад 100 абітурієнтів.

Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури України на запит ТСН.

За даними ГПУ, наразі оголошено підозру двом службовим особам Центру. При цьому готуються підозри решті осіб, причетних до вчинення злочинів. “За попередніми даними несанкціоновані зміни внесені у результати зовнішнього незалежного оцінювання понад 100 абітурієнтів, в тому числі за результатами розгляду апеляцій абітурієнтів апеляційною комісією Українського центру оцінювання якості освіти”, – йдеться у відповіді ГПУ.

У відомстві також звернулись до абітурієнтів та їхніх батьків добровільно повідомити про відомі їм обставини внесення неправдивих даних.

Крім того, у ГПУ додали, що вилучені під час обшуку сервери знаходяться в експертній установі, що, на думку слідчих, не перешкоджає проведенню ЗНО у 2016 році, оскільки “в Центрі наявне необхідне аналогічне серверне обладнання, а копія вилученого програмного забезпечення залишена його власнику”.

Український центр оцінювання якості освіти опинився в центрі гучного корупційного скандалу. Слідчі Генеральної прокуратури України повідомили, що минулої весни були внесені зміни до результатів тестування 100 абітурієнтів.

Чиновників Українського центру звинуватили в тому, що вони “систематично вносили зміни і знищували інформацію в “Єдиній системі оцінки якості освіти”, яка надає абітурієнтам привілеї при вступі до вищих навчальних закладів”. Втручання, за інформацією ГПУ, відбувались у березні-квітні 2015 року.

Правоохоронці затримали низку високопосадовців. 23 жовтня стало відомо про призначення Вадима Карандія керівником Центру.

Досудове розслідування триває, вживаються заходи до з’ясування обставин вчинення злочину.