Головне

У Єгипті знайшли гробницю особистого лікаря фараонів

Чеські археологи виявили під Каїром гробницю чоловіка, який, на їх думку, був особистим лікарем давньоєгипетських фараонів. Про це в середу, 23 жовтня, повідомляє Agence France-Presse .

У повідомленні уточнюється, що поховання було знайдено в розташованому на північний захід від Каїра царському некрополі Абусире. Вік знахідки археологи оцінили приблизно в чотири тисячі років. Судячи з написів на стінах гробниці, вона належить лікареві. При цьому вчені вважають, що поруч повинні бути поховані і його родичі. Зараз археологи вивчають гробницю в пошуках інших муміфікованих тіл.

За словами міністра пам’яток старовини Мухаммеда Ібрагіма Алі ас-Сейіда муміфіковане тіло, по всій видимості, належить одному з світил давньоєгипетської медицини, оскільки в царському некрополі могли поховати тільки дуже знатну людину, наближеної до фараонів.

У Абусире розташовувався некрополь п’ятої династії єгипетських фараонів. Похоронний комплекс налічує 14 пірамід, значно поступаються в розмірах пірамідам четвертої династії в Гізі. Найстаріші з будівель у Абусире були зведені приблизно за 2,5 тисячі років до нашої ери.