Головне

У Єгипті знайшли гробницю фараона Себекхотепа I

Себекхотеп I
Себекхотеп I
Група археологів із Пенсильванського університету виявила в Єгипті гробницю фараона Себекхотепа I. Про це із посиланням на єгипетське міністерство у справах старожитностей повідомляє агентство Agence France-Press.
За словами голови відомства Мохаммеда Ібрагіма (Mohamed Ibrahim), гробниця вагою близько 60 тонн була знайдена дослідниками із США ще рік тому, проте встановити її приналежність вдалося лише зараз. Зробити це вчені змогли завдяки виявленим у гробниці плитам із висіченим на них іменем Себекхотепа I, а також малюнки, що зображають фараона сидячим на троні.

Крім гробниці під час розкопок в Абідосі (близько 450 кілометрів на південь від Каїра) американські археологи виявили також фрагменти стародавніх каноп (посудин, що використовувалися для зберігання нутрощів небіжчиків перед бальзамуванням) і численні предмети із золота, які імовірно належали Себекхотепу.

Себекхотеп I правив Єгиптом у 1730-тих роках до нашої ери, за часів так званого Другого перехідного періоду. Передбачається, що правління його тривало трохи більше чотирьох років (що для того часу було значним терміном). Про самого фараона відомо досить мало. Наявність слідів присутності Себекхотепа I саме в Абідосі вчені схильні пояснювати тим, що тут колись розташовувалося побудоване ним святилище.

Як повідомлялося раніше, чеські археологи виявили під Каїром гробницю чоловіка, який, на їхню думку, був особистим лікарем давньоєгипетських фараонів. Поховання було знайдене в розташованому на північний захід від Каїра царському некрополі Абусірі. Вік знахідки археологи оцінили приблизно у чотири тисячі років.